Як уникнути шахрайства при купівлі в інтернеті.
За статистикою порталу Пром юа основними покупцями в інтернеті є молоді жінки у віці від 25 до 35 років, при цьому середня кількість покупців - жінок трохи більше 50%. Виходить, що практично половина покупців в інтернеті - чоловіки, але це не так вже й багато, тому що саме чоловіки найчастіше роблять дорогі покупки, тобто їхня частка повинна явно переважати!
За своєю природою чоловіки більш обережні і недовірливі, тому сама думка, навіть найменша ймовірність, бути кинутими або обдуреними зводить в їх мозку величезну перешкоду для покупок онлайн.
Маючи досвід спілкування з покупцями, перерахую три основних страху чоловіків при покупках в технічному інтернет-магазині:
- "я сплачу свій замовлення передоплатою, а потім продавець зникне..."
- "мені пришлють не нове, а відновлене, б вушне, неліквід..."
- "не буде гарантії на куплений товар, раптом він швидко зламається"
В останньому випадку - незалежно від того, де куплений товар, по гарантії звертаєтеся безпосередньо в сервіс-центр виробника, минаючи продавця (інтернет-магазин). Можете заздалегідь, перед покупкою уточнити у продавця гарантію на обраний товар і адресу сервіс-центру.
Для чоловіків будь-яка покупка в інтернеті асоціюється з великим ризиком. Будьте уважні при покупці, а статистика Вам допоможе:
- кидають при купівлі споживчих товарів (побутова техніка та телефони, дитячі коляски), тобто групу наймасовіших споживачів;
- як правило це Акція або Розпродаж, з дуже великими знижками, коли жадібність затьмарює розум покупця, і він втрачає обережність;
- середня сума побутової покупки в інтернеті зараз становить 950 грн., але на такі невеликі суми великим аферистам кидати зовсім не вигідно (штраф за шахрайство до 85 тис. грн.), тому на практиці середня сума обману становить від 3 000 до 15 000 грн.;
Подумайте самі:
1) Ви б створювали кілька років свій гарний сайт, вкладаючи в його розробку і розкручування понад 200 000 грн., щоб потім за пару днів зібрати платежами за 250-500-1000 грн. тисяч десять-п'ятнадцять і втекти з ними за кордон? Як раз на квиток на літак вистачить :)
2) На місці шахраїв Ви б купували дорогий готовий сайт з доброю багаторічною репутацією і відмінними відгуками, щоб потім за пару днів зібрати дрібними платежами відносно невелику касу? Ось саме, тому потрібні шахраям разові платежі по кілька тисяч гривень, а так як на все про все у них є два-три дні, то підстьобують вони покупців саме Акціями з великими знижками або Розпродажем мега низькими цінами, і завжди з ЯВНИМ ОБМЕЖЕННЯМ ПО ЧАСУ!
Раніше можна було радити купувати товари на доглянутих сайтах, читати відгуки попередніх покупців, оформляти замовлення через кнопку Купити, не платити на невідому банківську карту... Але шахраї удосконалюються і зараз старанно маскуються: продають з розкручених сайтів, просять сплатити на розрахунковий рахунок в банку... Як же покупцеві відрізнити порядного продавця від шахрая?
Ці прості поради дозволять Вам знизити ризик покупок в інтернеті до мінімуму:
- ніколи не замовляйте в інтернеті "не дивлячись", одним телефонним дзвінком;
- при покупках у юридичних осіб: купуйте у офіційного дилера з багаторічною історією, також інформація про це продавця обов'язково має бути актуальна на сайті виробника.
- при покупках у приватних осіб однозначно найкращим захистом є замовлення з післяоплатою;
- на порталі Пром юа є сервіс "Покупка без ризику", коли продавець отримує Ваші гроші (передоплату) тільки після отримання Вами товару!
- на порталі Пром.юа у найвідповідальніших продавців є зелений знак відзнаки "компанія Сертифікована Prom.ua";
- не обманюйте себе, що комусь дуже потрібні Ваші сотні гривень, при цьому намагайтеся не платити звичайної передоплатою суми понад 3 тис. грн. На порталі Пром юа всі покупки до 3 000 грн. застраховані (на сайті продавця, в розділі "Способи оплати", повинен бути викладений номер банківської картки, на яку просять оплатити, плюс Вашу заяву в поліцію у разі факту шахрайства);
- також Ви можете самостійно перевірити продавця, на урядовому сайті cyberpolice.gov.ua в розділі "Стоп Фрауд" (Перевірити) за номером банківської картки, мобільного телефону або назви сайту - якщо вже є звернення, то ці номери будуть в базі Кіберполіції.
Але всім зрозуміло, що безпосередньо в момент шахрайства ні в одній базі ще цієї інформації немає!
можливо Вас це трохи заспокоїть: з декількох десятків тисяч сайтів інтернет-магазинів на порталі Пром юа шахрайським виявляється в середньому один сайт щомісяця, то є ймовірність мінімальна, а слідуючи нашими порадами Ви можете звести її до нуля!
Пам'ятайте головне - всі випадки шахрайства засновані на бажання покупців купити за найвигіднішою ціною і відбуваються в поспіху!
Автор статті Слаква Ф. Ст., р. Дніпро, дата публікації 25.06.2018 р. Copyright © при копіюванні посилання на джерело обов'язкове.