Продавець profsvet.com.ua розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
335 відгуків
ДОКЛАДНО ОЗНАЙОМТЕСЯ З УМОВАМИ ОПЛАТИ
+380 (50) 320-27-03
+380 (96) 541-34-50
ПРОФСВІТ

Енергозберігаючі лампи

Компактні люмінесцентні лампи (скорочено КЛЛ), вони ж спіральні енергозберігаючі або економки, призначені для освітлення побутових і виробничих приміщень.

На даний момент часу для господарського освітлення, якщо вибирати між існуючими джерелами світла по співвідношенню вартість-економічність-довговічність-практичність-прийнятність для людини, ці (КЛЛ) лампи все-таки є одними з найбільш оптимальних. Їх головному конкурентові, світлодіодним LED ламп, заважає слабкий світловий потік.

Енергозберігаючі лампи являють собою зверху люмінесцентну лампу з тонкої трубки, завитую в спіраль (старий, початковий тип - дуга), нижче в "чашці" лампи знаходиться електронна пускова апаратура, закінчується лампа внизу металевим цоколем.

Правильної і грамотної методикою переведення потужності енергозберігаючої спіральної лампи до лампи розжарювання є множення першою на 4 - для малопотужних ламп (25 вт х 4 = 100 вт розжарювання) і множення на 5 для високо потужних промислових ламп (лампа 105 ват - аналог лампи розжарювання 500 вт).

         

 

          Енергозберігаючі спіральні лампи мають ряд переваг і недоліків, розглянемо нижче основні з них.

          З переваг - четверо економічніше лампи розжарювання (згідно європейським нормам правильним є множення КЛЛ на чотири, щоб вийти на еквівалент лампи розжарювання, наприклад, енергозберігаюча лампа 25 вт з світловим показниками є аналогом лампи розжарювання 100 вт), якісні моделі ламп мають термін служби до 12 000 годин. Істотно економлять електрику, знижуючи загальну навантаження на електромережі.

          На відміну від стандартних ламп розжарювання мають три основних колірних температури (теплий - побутової, білий нейтральний - універсальний і холодний білий колір світіння), що дозволяє легко вибирати необхідну кольоровість і широко застосовувати ці лампи. Теплий колір частіше використовується в побуті як більш затишний, звичний споконвіку до кольору сонця, а потім зігріваючого вогню; нейтральний білий - близький до видимого днем кольором сонця (воно то жовтим світить, але ясним днем його світло як білий сприймає - якщо без міського смогу, хмар і хмар (згадайте фільм "Біле сонце пустелі"), це самий кращий світ для активної діяльності людини; холодний яскравий білий світ - кольоровістю нагадує похмуре небо вдень, але яскравіше.

         З недоліків - всередині скляної трубки міститься вкрай незначна кількість ртуті, що для організацій і підприємств робить обов'язкову платну утилізацію (при цьому її вартість аж ніяк не "глобальна": приблизно 5 грн. маленька лампа і 10 грн. велика промислова); дуже чутливі до частих перепадів і стрибків напруги (навіть хороші якісні бренди безсилі перед нашим приватним сектором); малий діапазон температурного режиму - працюють до мінус 10 градусів, що робить погану їх придатність для вуличного освітлення, працюють до +40 градусів - погано застосовні в герметичних світильниках (без доступу повітря для вентиляції та природного охолодження), на виробництві з підвищеним температурним режимом; з іншого боку погано застосовні у відкритих світильниках при підвищеній вологості в приміщенні або при вуличної установки, волога може потрапляти в отвори для вентиляції (дощ, заметіль); крихкість скляної частини лампи - легко б'ється, ламається при укрученні лампи тримаючи її за скляну частину; згодом (через два роки експлуатації це вже помітно неозброєним оком) втрачає в світловому потоці (який з часом знижується до 70% від початкового); необхідний час для "розгорання" лампи в повну силу; погано переносить занадто часті включення/вимикання; не працює з регуляторами рівня яскравості світла, крім спеціальних і явно більш дорогих моделей; може мерехтіти вночі; отвори для вентиляції забиваються мошками, слетающими на світ... список можна довго продовжувати. Таким чином є найбільшою "примхливої" і "тендітної" у застосуванні всіх ламп.

           P.S. Багатьох так хвилює вміст ртуті в енергозберігаючих лампах! Наче ртуть не міститься в продуктах харчування, побутової хімії і вихлопних газах машин і підприємств... Можливо люди думають що там суцільна ртуть, як у градуснику для вимірювання температури тіла. Факт - в одному побутовому медичному термометрі міститься стільки ж ртуті, а в 1 000 енергозберігаючих спіральних лампочках! По-перше ртуть в лампочці знаходиться в замкнутій скляній колбі-спіралі в пароподібному стані, по-друге кількість парів ртуті в одній лампочці не є токсичною дозою для дорослої людини. У випадку бою енергозберігаючої спіральної лампи слід відразу відкрити вікна і провітрити приміщення, потім прибрати скла з підлоги і викинути в сміття (або контейнер для утилізації, якщо на виробництві); для особливо допитливих - можна продезінфікувати місце падіння/бою лампи слабким розчином марганцівки (заодно зайвий раз пів помиєте ))

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner